loading

در حال بارگزاری ...

با چیدمان صحیح میزناهار خوری در آشپزخانه به خانه روح بخشید

مرداد ۲۸, ۱۳۹۶

بهترین ایده ها برای میزناهار خوری و چیدمان آنها در آشپزخانه

وقتی اتاق غذاخوری شما که به صورت اوپن بوده و در اتاقی مشخص قرار نگرفته باشد می تواند به فضای دکوراسیون شما نور، روشنی و احساس خوبی منتقل کند. در چنین شرایطی حتما باید نظم و مرتب بودن فضای خود را مد نظر داشته باشید؛ بنابراین از ایده هایی که در این مطلب از چوبیران با کمک میز ناهارخوری چوبیران ارائه می دهیم استفاده کنید تا بتوانید ناهارخوری خود را به بهترین شکل در فضایی بزرگ ترتیب داده و لحظات شیرینی را در کنار خانواده و دوستانتان در آن سپری کنید.

جداسازی فضای منزل به وسیله فرش

شما می توانید با علامت گذاری بر روی زمین، حدود ناهارخوری خود را مشخص کنید. برای مثال در تصویری که مشاهده می کنید اشکالی شش ضلعی بر روی زمین و در زیر میز قرار گرفته که این جدود و برجستگی را کاملا به شما القا می کند. علاوه بر این شما می توانید با کشیدن و قرار دادن خطوطی ساده بر روی زمین این حدود را مشخص کرده و یا با طراحی های استادانه خود این کار را انجام دهید.

چیدمان-میز-ناهارخوری-در-آشپزخانه

فرشی برای میز ناهار خورتان پهن کنید

راه ساده ای که برای مشخص کردن و بخش بندی کردن اتاق غذاخوری وجود دارد این است که فرشی در آن قسمت روی زمین و زیر میز پهن کنید. این کار حدود زمین شما را مشخص و احساس راحتی و امنیت در زیر پاهای شما ایجاد می کند. برای زمانی که خرده های غذا بر روی زمین می ریزد هم می توانید در انتخاب فرش خود دقت کنید تا گزینه ای را انتخاب کنید که بتوان به راحتی آن را پاک کرده و یا غذا را از روی آن برداشت.

برای میز ناهار خوری از مواد طبیعی استفاده کنید.

به گفته ی چوبیران قطعا شما می توانید با اضافه کردن مواد و عناصری طبیعی مثل چوب، گیاه و پارچه به فضا و دکوراسیون خود گرما و احساس مثبتی ببخشید. میز چوبی محکمی که در تصویر مشاهده می کنید به همراه عناصر دیگری که در کنار آن قرار گرفته اند احساس آرامش و گرمایی در این اتاق سفید رنگ ایجاد کرده است. در این حالت فضای ناهارخوری شما راحت تر و گرم تر به نظر خواهد رسید.

چیدمان-میز-ناهارخوری

قسمت های مورد علاقه خود را قاب بندی کنید.

میز سفید رنگ و مدرنی که در تصویر مشاهده می کنید در مرکز اتاقی با کف بتنی قرار گرفته که با دیوارهایی سفید رنگ هم احاطه شده است. در این حالت می توانید با قرار دادن تابلو و یا آثار هنری در قاب هایی زیبا و مناسب و استفاده از آنها فضا را گرم تر، زیباتر و دلنشین تر کنید.

مه چیز را در محدوده دست خود قرار دهید.

با ایجاد فضایی قابل دسترس برای اتاق غذاخوری خود احساس راحتی و آسودگی بیشتری ایجاد کنید. قرار دادن میز یا قفسه هایی که به صورت دیوار به دیوار قرار می گیرند می توانند برای ایجاد فضای بیشتر در ناهارخوری شما تاثیر گذارد باشد. به گونه ای که طبیعتا فضای بیشتری برای قرار دادن لیوان و وسایل روی میز و سفره خواهید داشت. در این شرایط هم میزبان و هم مهمان به راحتی به این وسایل دسترسی داشته و می توانند از آنها استفاده کنند.

فضاها را تفکیک کنید.

شما می توانید با کمک اثاث و مبلمان خود فضاهای هر قسمت را از یکدیگر تفکیک کنید. برای مثال همان طور که در تصویر مشاهده می کنید این کابینت بزرگ، فضای بین نشیمن و ناهارخوری را از یکدیگر مجزا و هر بخش را تعریف کرده است. مزیت دیگری که این کار دارد این است که به کمک آن می توانید فضای بیشتری را در خانه خود ذخیره کنید. اگر بودجه شما بر اساسی نیست که بتوانید کابینت بزرگی تهیه کنید، به جای آن از میزهای کنار دیوار و یا قفسه در بین دو فضا استفاده نمایید. به هر حال هرگونه وسیله ای که به عنوان مانع و حصار در بین دو فضا قرار بگیرد می تواند احساس آرامش ایجاد کرده و خانه شما را دنج تر کند.

از مبلمان ناهار خوری نمکتی استفاده کنید.

پیشنهاد دیگر مجموعه چوبیران درباره میز ناهار خوری برای شما استفاده از نیمکت هایی است که با کوسن هایی زیبا تزیین شده است. اینگونه نیمکت ها احساس راحتی و آرامش زیادی را به شما منتقل خواهند کرد. شما می توانید با قرار دادن وسیله و المانی در کنار دیگری فضای اوپن و باز خانه خود را دکوراسیون کنید. در این تصویر، نیمکت در مقابل پیشخوان آشپزخانه قرار گرفته و فضایی دنج و دوستانه ایجاد کرده است که مهمان های شما بتوانند در هنگامی که در آشپزخانه در حال پختن غذا هستید در کنار شما نشسته و دور هم جمع شوید.

چیدمان-میز-ناهر-خوری

خطوط تیز و پرخطر را کم تر کنید.

اتاق غذاخوری خود را از هرگونه لوازمی که گوشه های تیزی مثل گوشه های انحنای میز دارند خالی کنید. برای این کار می توانید مانند چیزی که در تصویر می بینید از میزی سفید رنگ در وسط فضای خود استفاده کنید که گوشه و لبه های آزاردهنده ای نداشته باشد.

اهمیت استفاده از رنگ های شاد در دکوراسیون آشپزخانه

میز ناهارخوری خود را در محاصره رنگ ها قرار دهید تا به کمک آن بتوانید فضا را دنج تر و گرم تر جلوه دهید. راه ساده ای که برای این کار پیشنهاد می شود استفاده از صندلی هایی با رنگ های متنوع و روشن است. برای مثال در این تصویر با استفاده از توناژ آبی و سبز در صندلی ها و با نظم قرار دادن آنها فضایی تفکیک شده و جذاب خلق شده است. این کار می تواند دکوراسیون ناهارخوری شما را دوست داشتنی تر و جذاب تر جلوه دهد. حتی می توانید برای این کار صندلی های خود را با رنگ هایی متنوع رنگ آمیزی کنید.

استفاده از المان های روستایی همیشه دلنشین بوده است

ممکن است  برپا کردن میز ناهارخوری صمیمانه برای استقبال از مهمانان شما در خانه بزرگ و مدرنی مثل این تصویر کار سختی به نظر بیاید. با این حال مالکین این خانه با ترتیب دادن و بهره بردن از میز و صندلی های روستایی از عهده آن برآمده اند. این کار باعث می شود تا دکوراسیونی زیبا تر و خاص تر نیز داشته باشید.

Dining-tableدکوراسیون خود را به کمک پارچه گرم و دلپذیرتر کنید.

راه حل مناسبی که برای گرم تر و دلنشین تر کردن دکوراسیون ناهارخوری شما پیشنهاد می کنیم استفاده از کوسن هایی است که با پارچه های متنوع و زیبایی مزین شده اند. همان طور که در تصویر نیز می بینید پارچه زیبایی که برای این کوسن استفاده شده است در کنار سادگی چوب میز، نمایی خیره کننده ساخته و همچنین احساس راحتی و آرامش فوق العاده ای به فضا بخشیده است.

اشتراک این مطلب

درج دیدگاه