loading

در حال بارگزاری ...

چگونه یک مبل راحتی خوب انتخاب کنیم

مرداد ۲۶, ۱۳۹۶

برای خرید مبل راحتی یک انتخاب خوب داشته باشیم

دیگر گذشت آن زمان که مبلمان یک وسیله تجملاتی در خانه ها محسوب می شد. بلکه امروزه مبل به یک کالای مصرفی تبدیل شده است اما به دلیل حجم انبوه تولید و واردات انواع مختلف(مبل سلطنتی و مبل راحتی و …) و سبک‌های متعدد آن خیلی از ما هنگام خرید بیشتر از آن‌که به کیفیت و تناسب مبلمان با فضایی که قرار است در آن قرار بگیرد توجه کنیم، به زیبایی ظاهری آن توجه داریم نکته‌ای که لازم است اما کافی نه!

در این مطلب ما قصد داریم ما به شما می‌گوییم که چطور مبلمان راحتی دلخواه‌تان را انتخاب کنید و مهم‌تر از آن این‌که  در بازار مبل کشورمان چه می‌گذرد از طرح و رنگ گرفته تا بالا و پایین قیمت‌ها.

این مبل استاندارد است!؟ یک مبل راحتی استاندارد ، همانطور که از نام آن پیداست مبلی است که استفاده‌کننده زمان نشستن روی آن احساس راحتی کند. دوخت آن محکم باشد و پس از مدتی استفاده دوخت آن باز نشود.

یک مبل راحتی با کیفیت و استاندارد باید به‌راحتی شسته شود و از چوب مرغوب (چوب درخت گردو یا چوب روسی) و رنگ طبیعی در آن استفاده شده باشد و مهم‌ترین نکته این‌که اگر یک‌مبل از هر نظر استاندارد باشد، برای استفاده‌کننده ضرر جسمی به دنبال ندارد.

در خرید یک مبلمان اندازه و هم‌تراز بودن پایه‌های مبل هم باید موردتوجه قرار گیرد. مبل‌های فرفوژه پایه‌های بسیار سستی دارند ولی مبل‌های راحتی و تشکی پایه‌های محکم و استانداردی دارند.  اندازه‌های پایه‌ها باید نسبت به اندازه مبل قطور باشند تا وزن استفاده‌کننده را تحمل کنند. یک نکته بسیار مهم، این است که باید جای قرار‌گرفتن مبل درخانه قبل از خرید اندازه‌گیری شده و مشخص شود.

 مبل‌های پر زرق‌ و‌ برق امروزه تولید خود را از دست داده‌اند و تولید و خریداران کمتری نسبت به مبل‌های راحتی کلاسیک و ساده دارند. در عوض مبل‌های کوچک‌تر و مدرن‌تر محبوب شده‌اند البته برای مدتی هم انواع و اقسام مبل‌های راحتی مدل (L) به شدت محبوب شده‌ بودند اما حالا این تب فروکش کرده و خریدارانی که مبل‌های (L) را خریداری می‌کنند، تعداد کمی هستند که خانه‌های بزرگ با اتاق پذیرایی بزرگ دارند و دوست دارند فضای خانه را پر کنند.

اشتراک این مطلب

درج دیدگاه